All On 4

אחרי המהפכה שיצרו השתלים הדנטליים, אשר דחקו לקרן זווית את כל האופציות להשלמת שיניים חסרות כמו, גשרים, שינים תותבות ועוד, הגיע בשורת תהליך "All on 4", השתלת ארבעה שתלים הנושאים גשר עם 12 שיניים. לתהליך זה, כך עולה ממחקרים יש כ-98% הצלחה.

תארו לעצמכם שאתם נכנסים בבוקר לרופא השיניים עם חסר של שיניים בלסת התחתונה או העליונה ופנים נפולות ורפויות,  ויוצאים ממנו אחרי כמה שעות עם שיניים חדשות, טונוס שרירי פנים זקוף וחיוך מפה לפה, תרתי משמע . כל זה בזכות  ניתוח השתלה מהיר, יסודי ומקצועי המילה האחרונה בתחום השתלות השיניים, מהפכה של ממש ששינתה לחלוטין את פני עולם רפואת השיניים המתקדמת היום בצעדי ענק. 

קונספט All on 4

עד המצאת תהליך All on 4, במקרה של חסר שיניים בלסתות, היה נהוג לבצע השתלה בכל מיקום של שן חסרה. הקונספט של השתלת ארבעה שתלים שיחזיקו גשר מלא של שיניים, חוסך זמן רב, כאבים, תהליך ארוך וביקורים רבים אצל רופא השיניים. הוא גם מאיץ את ההחלמה והשיקום ומועדף על הרבה מאוד מטופלים.

בנוסף, השתלת שיניים עלולה להיות ארוכה ומורכבת. במקרים רבים אין למועמדים לניתוחי שתלים דנטליים, מספיק נפח עצם כדי לבצע השתלה מידית, ולכן  All on 4 מתאים רק למי שאינו זקוק להשתלת חומר עצם או שיש לו כמות קטנה המספיקה להשתלה. הטיפול מתחיל ומסתיים ביום אחד.  הטכניקה היא התקנת ארבעה שתלים, עליהם יותקן גשר בעל 12 שיניים שמיועד ללסת התחתונה או העליונה. פעולה זו חוסכת זמן וכן פותרת בעיה רפואית בזמן הכי קצר האפשרי. ביום אחד יוצאים עם פה חדש ולא צריך יותר להתרוצץ הלוך ושוב לרופא השיניים ולבצע כל מיני פעולות הכנה. הכול מתבצע באותו יום בשיטה שמהווה היום מהפכה של ממש.

ההשתלה המידית אחרי העקירה, מבטיחה גם שמירה על העצם הקיימת שכן, חסר של שן בלסת, גורם להתנוונות העצם.

למי מתאים All on 4?

תהליך של All on 4, לא מתאים לאנשים חסרי עצם בלסת. יש צורך בכמות מסוימת של עצם כדי לבצע את התהליך. הוא מתאים לאנשים שאיבדו את השיניים בלסת התחתונה או העליונה, אנשים שיש להם שיניים תותבות או גשר, ואנשים שמעדיפים שתלים. השתלים הדנטליים הרבה יוצר יציבים ותומכים בתפקוד הפה, מאשר שיניים תותבות. כדי לדעת אם אתם מתאימים לתהליך, עליכם לפנות לרופא מומחה ובעל ניסיון בתחום. לאחר שלב האבחון, תעשו גם צילומי CT, וצילומים של חלל הפה, אשר יעניקו לרופא תמונה כללית ממנה תתקבל ההערכה הקלינית הנכונה.

לצורך ביצוע תהליך All on 4, יעשה הרופא שימוש בתוכנת מחשב אשר על בסיסה, ייבנה סד, עליו ייקבע הרופא מיקום של כל שתל, כולל מידות וזווית מדויקת.

שלבים ויתרונות בתהליך  All on 4

השלב הראשון בהשתלה מסוג All on 4, הוא עקירת השיניים ולעיתים יחדיר הרופא גם חומר עצם ללסת. הוא ימקם את ארבעת השתלים בלסת בשיטה הייחודית לתהליך. השתלים הקדמיים יוחדרו כאשר הם בזווית של 90 מעלות והאחוריים יוחדרו בזווית של 45 מעלות. שחזור השיניים מתבצע מיד עם שיניים זמניות. אחרי כמה חודשים אחרי ריפוי מלא יותקנו כתרים קבועים לכל החיים.

העובדה שמיד לאחר העקירה מותקנות שיניים, שומרת על עצם הלסת, ומונעת "נפילה" של הפנים האופיינית אחרי אובדן שיניים ושורשים. שתלים דנטליים מחזירים לפנים מראה צעיר ובריא, ללא שקעים וקמטים, הנוצרים בעקבות חסר שיניים בפה.

תהליך All on 4 הוא קבוע ומעניק יציבות לתפקוד הפה, באכילה ובכלל. המטופלים מתפקדים באופן הכי טבעי, ואין להם הרגשה של גוף זר כמו במקרה של גשר או תותבות. שתלים אלה לא יוסרו לעולם וישמשו כמעגן ותמיכה בהמשך לשיניים הקבועות. תהליך זה, מעניק מראה צעיר ובריא, משפר את הביטחון העצמי ואת מראה הפנים, שהם כרטיס הביקור של כל אדם.

יתרונות תהליך All on 4

 • השתלה של ארבע שיניים בבת אחת, שישמעו כעוגן לגשר ללסת תחתונה או עליונה.
 • תהליך שמתחיל ומסתיים באותו יום. חוסך ריצות וביקורים אצל רופאי שיניים.
 • מונע מחלות חניכיים.
 • מונע התנוונות של עצם לאחר עקירת שיניים.
 • משפר את המראה, החזות ואת הביטחון העצמי.
 • עלות כוללת נמוכה מניתוחי שתלים אחרים.
 • שיניים קבועות שמתנהגות כמו טבעיות.
 • אין צורך להוציא אותן מהפה.
 • הן מהוות מקשה אחת ולכן אין סיכוי להתפוררות או היפרדות של חלקים.
 • אפשר לאכול אתן כל סוג מזון בכל טמפרטורה.
 • תהליך המצליח לשחזר באופן מדויק את תווי הפנים הטבעיים ואף להצעיר אותן.